Kawy mocno palone

Kawy mocno palone

Australia Skybury Plantation Extra Fancy  250g

Średnio mocna, wytrawna, szlachetna odmiana kawy ziarnistej. Bardzo rzadka kawa uprawiana na ziemiach Atherton w Australi. Skybury to wyjątkowy smak z bogatym aromatem kakao i przypraw. Kawa Australia Skybury Fancy charakteryzuje się niewielką kwaskowatością oraz owocowym finiszem.
Zamów

Brazil Fancy Santos 17/18   250g

Napary charakteryzują się doskonałym wyrazistym miękkim aromatem i pełnym, cielistym, dobrze zharmonizowanym o bardzo lekkiej kwaskowatości smakiem. Jest wielu wręcz fanatycznych wielbicieli tej kawy ale jest to również niezastąpiony składnik wszystkich wysokogatunkowych mieszanek. Ogólnie Ziarna Arabica Santos są bardzo aromatyczne, pozbawione kwaskowości i goryczki.
Zamów

Brazil Santos Peaberry   250g

Napary charakteryzują się jeszcze lepszym i doskonalszym od zwykłych ziaren wyrazistym miękkim aromatem i pełnym, cielistym, dobrze zharmonizowanym o dość dużej słodkości smakiem.Jest to również niezastąpiony składnik wszystkich wysokogatunkowych mieszanek.
Zamów

Burundi Fully Washed   250g

Charakteryzuje ją pełny, lekko ostry aromat. Ziarna tej kawy mają dość wysoką kwaskowatość, bogactwo aronmatu i cielistość. Doskonała do espresso.
Zamów

Cuba Torquino  250g

Średnio mocna, wytrawna, szlachetna odmiana kawy ziarnistej. Wykonana z wyselekcjonowanych ziaren kubańskiej Arabiki, pochodzących z najlepszych plantacji. Wspaniały, bogaty aromat kawy z Torquino przypomina zapach kubańskich cygar. Jej pełny, czysty smak charakteryzuje średnia moc. Doskonała równowaga smaku i aromatu sprawiła, że Arabica Torquino porównywana jest przez znawców kawy do Blue Mountain Jamajka uznawanej za najlepszą kawę na świecie.
Zamów

Ethiopia Djimmah   250g

Kawa o średniej kwaskowatości, jest niezwykła w smaku, bardzo aromatyczna, winna, a co najważniejsze najbardziej pierwotna. Jest to arabika nie myta co powoduje, że aroamt kwiatowy nie jest aż tak wyczuwalny jak w przypadku Etiopi Sidamo.
Zamów

Ethiopia Sidamo   250g

Wśród tych kaw etiopskich wyróżnia się subtelną, najwyższej jakości aksamitną delikatnością podkreśloną niepowtarzalnym akcentem kwiatowym w aromacie i smaku. Smak: unikalny, bogaty, pełny, doskonale zharmonizowany z miłym akcentem kwiatowym, Aromat: pełny i delikatny z subtelnym akcentem kwiatowym. Słaba kwaskowatość.
Zamów

Ethiopia Yirgacheffe   250g

Posiada szczególnie wyrazisty naturalny smak i zapach o prawie identycznych walorach co Sidamo. Wyróżnia się jeszcze bardziej kwiatowym aromatem.
 
Zamów

Guatemala Genuine Antigua Potrero   250g

Mocny, wyrazisty, pełny, doskonale zharmonizowany i bogaty a jednocześnie jedwabiście cielisty, delikatny smak i aromat podkreślony szlachetną kwaskowatością.
Zamów

Guatemala SHB 17+   250g

Mocny, wyrazisty, pełny, doskonale zharmonizowany i bogaty, a jednocześnie jedwabiście cielisty, delikatny smak i aromat podkreślony szlachetną kwaskowatością. Jescze delikatniejsza od Guatemala Antiqua.

 

Zamów

Indonesia Java Blavan   250g

Bogactwo aromatu i smaku podkreślonego specyficznym akcentem suszonej śliwki osadzonym w typowo kawowym podkładzie zapewnia wyjątkową satysfakcję. Kawa o większej kwaskowatość i trochę mniejszej cielistości od java Jampit.
Zamów

Indonesia Java Jampit   250g

Bogactwo aromatu i smaku podkreślonego specyficznym akcentem suszonej śliwki osadzonym w typowo kawowym podkładzie zapewnia wyjątkową satysfakcję.Kawa o średniej kwaskowatość i wyjątkowej cielistości.
Zamów

Indonesia Sulawesi Kalossi   250g

Znakomita Arabika Indonezyjska, bogato przez naturę wyekwipowana w pozytywne cechy organoleptyczne takie jak specyficzny akcent suszonej śliwki w aromacie i smaku, które same w sobie są bardzo intensywne, mocne, wyraziste – a jednocześnie w pełni cieliste i zharmonizowane. Jest to kawa z grupy „uniwersalnych”, ponieważ można ją pić jako jednorodną, a jest też świetna jako komponent do mieszanek. Może być też parzona tradycyjnie i w ekspresach.
 
Zamów

Indonesia Sumatra Lintung   250g

Znakomita Arabika Indonezyjska, posiada specyficzny akcent suszonej śliwki w aromacie i smaku, dużą cilistość, niską kwaskowatość, dużą moc i dojrzałe bogactwo smaku.
 
Zamów

Kenya AA Top Quality  250g

Mocna, wytrawna o owocowym bardzo przyjemnym posmaku (nuty cytrusa i jagód). Wysoka kwaskowatość, bogaty bukiet, doskonale sharmonizowana. Jedna z najlepszych kaw na świecie o wyrazistym smaku. Ma znakomity głęboki aromat podkreślony winnym akcentem o wytrawnym charakterze, bardzo pobudzająca i orzeźwiająca. Nadaję się do picia i z mlekiem i bez, a owocowy aromat pozwala wyczarowywać z niej doskonałe kawowe desery.
Zamów

Malawi AA   250g

Bardzo ciekawa kawa, indywidualna, charakterystyczna, nadadająca się pić jako kawa jednorodna, łagodna, niska kwaskowatość, lekki owocowy aromat, w klasie Salwadoru, bardzo dobrze się pali.

 

Zamów

Malawi Peaberry   250g

Bardzo ciekawa kawa, indywidualna, charakterystyczna, nadadająca się pić jako kawa jednorodna, łagodna, niska kwaskowatość, lekki owocowy aromat, w klasie Salwadoru, bardzo dobrze się pali. Znacznie lepsza w smaku, niż Malawi AA.

 

Zamów

Nikaragua SHG EP   250g

Kawa zbliżona smakiem do Gwatemali i Salvadoru, trzoszkę mniej wyrazista, ale utrzymująca się w tej samej klasie jakościowej.

Zamów

Panama SHB   250g

Wyśmienita kawa z charakterystycznym orzechowym tonem, wyczuwalnym w naparze. Doskonała jako kawa samodzielna, zbalansowana, długo pozostawia przyjemny posmak na języku.
Zamów

Papua New Guinea SHG   250g

Kawa charakterystyczna, o indywidualnym bogatym smaku, wysoko oceniana, o średniej kwaskowatości.
Zamów

Salvador SHG   250g

Napary charakteryzują się doskonałym wyrazistym , bardzo bogatym, charakterystycznym aromatem i pełnym, cielistym, dobrze zharmonizowanym, jedwabiście miękkim smakiem.
 
Zamów

Tanzania AA   250g

Lekka kawskowata, łagodna, brak indywidualnej charakterystyki, czysta , dobrze się pali. Przyjemna w smaku.
Zamów

Tanzania Peaberry   250g

Lekka kawskowata, dość łagodna, dobra cielistość, czysta , dobrze się pali. Przyjemna w smaku. Wyczuwalny złożony aromat karmelu, porzeczki czerwonej, goździków i ziela angielskiego. Dodatkowo wyczuwa się słodycz cytrusów oraz brązowego cukru. Zdecydowanie lepsza w smaku do Tanzanii AA
Zamów

Uganda Bugisu AA   250g

Świetnie zharmonizowana, łagodna, kwaskowata, idealnie nadaje się do mieszanek, aksamitna, jest wyjątkowo miękka, a zarazem pełna, bogata, aromatyczna, wyrazista.
Zamów

Zambia AA   250g

Znakomita kawa, posiada szczególnie wyrazisty naturalny pełny i łagodny smak i zapach. Kawa zbliżona w smaku do Arabica Kenya AA i Zimbabwe AA.
Zamów